TÜRKİYEDE BİR İLK ! KÖYLERİNE SİNEMA SALONU VE KÜTÜPHANE KURDULAR.

kırkharman sinema salonu
Kırkharman Köyü Sinema Salonu

Amasya'nın Taşova ilçesine bağlı Kırkharman Köyünde, atıl ve virane durumunda olan eski okul binasını sosyal alana dönüştürerek köylülerin hizmetine açan Kırkharman Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Türkiyede bir ilki gerçekleştirerek köylülerin ayağına sinema ve kütüphaneyi getirdi.

İstanbul’da faaliyet gösteren Kırkharman Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma derneği’ nin faaliyetleri yoğun bir şekilde sürüyor.
Kırkharman Köyünde Dernek tarafından eski okul binasının tadilatı sonrasında açılan Sinema Salonu 19 Haziran 2019 günü ilk defa seyircisi ile buluştu. Öncelikle köyün kadınlarına perdelerini açan Salon, kadınlar tarafından tamamı ve merdiven boşlukları dahil dolduruldu. 20 Haziran günü Sinema Salonu erkeklere perdelerini açmış olup, Sinema Salonuna yoğun ilgi var.

Dernek tarafından çaylar ücretsiz verirken, bazı kadınlar ise herkese yetecek kadar patlamış mısırı yanlarında getirerek, farklı bir akşam geçirerek  birlikte film izlemenin mutluluğunu yaşadılar.
kırkharman köyü sinema salonu
Kırkharman Köyü Sinema Salonu
Akşam saat 20.30 da başlayan film yaklaşık 1 saat 50 dakika sürdü. Will Smith’in, ”Umudunu yitirme” filimi ile perdeleri açan Köy sineması her hafta kadınlara ve erkeklere bir gün perdelerini açacak olup. köyün gençleri ise diğer akşamlar film izlemeye devam edecekler.

Öte yandan Kırkharman Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Naci Özkan ve Yönetim Kurulu üyeleri Naci Ercan ve Zehra Ercan 18 Haziran günü ilçemiz Taşova Kaymakamlığına yeni atanan  Kaymakam Talha Altuntaş’ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarı dileklerinde bulundular.


Heyet, Kaymakamlık makamına Kırkharman köyünde keşfedilen 4 adet grup şelale için yol yapılması ve turizme kazandırılması için resmi yazı ile müracaatlarını yaptılar.

Ayrıca  okul bahçesinin iş makinası ile temizlenmesi, Çaydibi çıkışı Kırkharman köy yolu üzerindeki çöplerin kaldırılması, okul bahçesine çocuk parkı yapılması konularında 3 ayrı dilekçe verdiler.

Köye yapılan Kütüphane ve Sinema Salonu ile okulun tamiri konularında bilgi sunan heyet, Kaymakam Talha Altuntaş’ı köyümüze davet ettiler. Kaymakam Altuntaş, en kısa zamanda ilk ziyaretlerini Kırkharman köyüne yapacağını ifade etti.

kırkharman sinema

Kırkharman Köyü Kültür Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Naci Özkan, ”Derneğimiz Yönetim Kurulunu kabul edip, ilgi ve alaka gösteren Kaymakamımız Talha Altuntaş’a teşekkür ediyor saygılar sunuyoruz.” dedi.

Kırkharman Köyüne ait sosyal medya hesapları:
FACEBOOK          İNSTAGRAM            www.kirkharmankoyu.com

Hiç yorum yok

Yorumlarımızı etik kurallar içerisinde küfür ve hakaret içermeyen anlaşılır, sade bir dille yapmanız önerilir. Uygun bulunmayan yorumlar engellenecektir.

Blogger tarafından desteklenmektedir.