Blogger (blogspot) ads.txt dosyası hatası nasıl düzeltilir ?

Ads Txt Hatası Nasıl Düzeltilir ?


BLOGGER- BLOGSPOT ads.txt DOSYASI SORUNU NASIL DÜZELTİLİR ?

Blogger (blogspot) kullanan arkadaşların son zamanlarda karşılaştıkları bir uyarı olan: (Kazançlarınız risk altında: Gelirinizin ciddi oranda olumsuz etkilenmesini önlemek için bazı ads.txt dosyası sorunlarını düzeltmeniz gerekir.) hatasını nasıl düzeltebileceğimizi ve  dosyayı kök dizinine nasıl ekleyebileceğimizi anlatacağım.

ads.txt nedir?:  ads.txt (Authorized Digital Sellers), reklamcılık sisteminin şeffaflığını arttırmayı hedefleyen bir IAB girişimidir. Ads.txt dosyası yardımıyla bir webmaster, internet sitesindeki reklam alanlarının hangi reklam sağlayıcılar tarafından kullanıldığını ve reklam sağlayıcılarıyla olan ilişkisini belirtir. Bu sayede sitenize reklam vermek isteyen kişiler, sizin çalıştığınız yetkili reklam ağlarına dahil olarak, kendi reklamlarının sitenizde çıkmasını sağlayabilirler. Webmaster’lar siteleri için bir Ads.txt dosyası oluşturmak zorunda değildir ancak bu dosyayı oluşturmaları reklam verenlerin kendilerine daha kolay ulaşmasına ve reklam dolandırıcılığının engellenmesine yardımcı olur.
     Sitenize reklam vermek isteyen reklam verenler önce ads.txt dosyanızı gözden geçirerek reklam envanterinizin ortaklarını inceler. Ardından hangi platformu kullanarak sitenize reklam verebileceklerini karşılaştırarak reklam dolandırıcılığının önüne geçmiş olur. Bu açıdan Ads.txt markanızın güvenilirliğini sağlamak ve reklam verenlerin size kolayca ulaşmasına yardımcı olur.
Peki ads.txt dosyası hatası nasıl düzeltilir ?
1.) ads.txt hatasını gidermek için adsense hesabımıza giriş yapıyoruz ve bizim için hazırlanan ads.txt bilgisayarımıza indiriyoruz.

2.) Daha sonra bilgisayarımıza indirdiğimiz kodun olduğu ads dosyasını açıp içeriği kopyalıyoruz. Kopyaladığımız içeriği blogger yönetim panelimizdeki ''Ayarlar'' bölümünde yer alan ''Arama Tercihleri'' sekmesi altındaki ''Kazanç Sağlama'' özel ads.txt kısmında ''Evet'' i seçerek düzenliyoruz.

3.)  Kopyaladığımız içeriği bu alana yapıştırıp değişiklikleri kaydet diyoruz. Google gerekli düzeltmeleri birkaç gün içerisinde sitemize uygulayacaktır.

1 yorum:

Yorumlarımızı etik kurallar içerisinde küfür ve hakaret içermeyen anlaşılır, sade bir dille yapmanız önerilir. Uygun bulunmayan yorumlar engellenecektir.

Blogger tarafından desteklenmektedir.